RSS
czwartek, 18 marca 2010

„Konkurs Pięknego Czytania”


 

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" biblioteki  CK "Kłobuk" PB filia w Baranowie oraz Biblioteka ZS zorganizowały konkurs czytelniczy "Pięknie czytam" Celem konkursu było:rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów, ksztalcenie umiejętności pieknego czytania i rozumienia tekstu, uwrażliwianie dzieci na słowo pisane, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności.Konkurs przeznaczony był dla czytelników z klas IV - VI. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu bajki Pana Charlesa Perraulta.Komisja konkursowa oceniała :głośność , płynność , intonację , ekspresję , prawidłową wymowę.Konkurs odbył się dnia 18.03.2010 w Zespole Szkół w Baranowie.Uczestników konkursu słuchali uczniowie nauczania początkowego.

Osoby nagrodzone:

  1. Iga Małż
  2. Kornelia Kwiatek
  3. Klaudia Remiszewska

wyróżnienia:

Dominika Remiszewska

Maciej Kurkowicz

Daniel Wojcieszek

środa, 10 marca 2010

Dnia 25.02.2010 w Filii Baranowo odbyło się spotkanie DKK. W wiosennym nastroju oddbyło się drugie spotkanie w tym roku , w którym wzieło udział 3 uczestników. Książką na której temat dyskutowałyśmy to „Dziewice do boju” Moniki Szwaji.

Tagi: DKK
14:34, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

W dniu 23.01.2010 r. w CK „Kłobuk” BP M i G Mikołajki filia Baranowo odbyło się pierwsze spotkanie w nowym roku . W spotkaniu uczestniczyło 4 osóby . Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy ciepłej herbacie i kawie oraz słodkim poczęstunku , Panie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami co do przeczytanej książki Agnieszki Drotkiewicz Dla mnie to samo . Klubowiczki nie były zachwycone książką .

Autorka, pokazuje świat zdeformowanych uczuć. W powietrzu krąży zło, które ludzie sobie wyrządzają i przekazują dalej. Ta rzeczywistość jest brzydka , lepi się od brudu, pełno w niej niespełnionych pragnień miłości, ciepła i zrozumienia , oraz raz przebudzenia .

Następne spotkanie 26.03.2010 godz.17.00

Tagi: DKK
11:36, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
01- 31 marca Wiosenna Zbiórka Książek

Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy

Zapraszamy  wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Mikołajki do udziału w Wiosennej Zbiórce Książek  Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy . Ogólnopolska zbiórka książek odbywa się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom zainicjowanej przez Fundację ABC XXI. Zachęcamy do przekazywania książek dla dzieci i młodzieży, które nie są potrzebne ich właścicielom, a które mogłyby ucieszyć innych.Akcja trwa w dniach od 1 marca do 31 marca 2010roku

Prosimy o książki tylko w dobrym stanie, niezniszczone

Zbiórkę książek od mieszkańców miasta i gminy prowadzą biblioteki:

- Biblioteka Publiczna w Mikołajkach
- Biblioteka Publiczna w Baranowie
- Biblioteka Publiczna i Szkolna w Woźnicach

Zbiórka odbywa się w godzinach otwarcia placówek. Zebrane książki trafią do wybranych placówek oświatowo  wychowawczych, bibliotek na terenie naszego miasta i gminy oraz świetlic środowiskowych.

Dodatkowe informacje pod numerami telefonów 87/4216146; 87/4213408; 87/4213610

11:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

Po raz drugi otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, tym razem w kwocie 11.086 zł. z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.Realizację projektu rozpoczynamy od miesiąca marca a trwać będzie do końca listopada z przerwą wakacyjną.Odbiorcami projektu będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikołajkach,Woźnicach, Olszewie, Baranowie. O szczegółach szkoły zostaną powiadomieni w późniejszym terminie.Zaplanowane są konkursy plastyczne warsztaty ekonomiczne, lekcje biblioteczne oraz konkurs gminny ABC wiedzy ekonomicznej, spotkania z kolekcjonerami monet naszego regionu.

11:05, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

"Gdy się ma naście lat"- konkurs literacki
Konkurs został rozstrzygnięty dnia 17.02.2010
Osoby nagrodzone:   

  1. Nadstawna Laura
  2. Rabkowska Kamila
  3. Fedorowicz Joanna
Tagi: konkursy
10:59, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »


W dniu30.01.2010 r odbyło się spotkanie "Od czwartego roku bez książki ani kroku"  w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom fundacji ABC XXI. Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci 4-letnich z naszej wsi. Osobą czytającą była pani Danuta Kwiatek , emerytowana nauczycielka a przeczytaną książką Wiersze Juliana Tuwima .Wszyscy uczestnicy spotkania dostali pierwszą swoją książeczkę oraz zakładkę do książki.Książeczki podarowane zostały przez wydawnictwo Egmont Polska . Rodzice otrzymali broszurki promujące głośne czytanie. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodką niespodzianką. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.W spotkaniu wzięło udział 10 dzieci.

Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531