RSS
piątek, 31 marca 2017

Książka z autografem

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie

 

z Barbarą Ciwoniuk

 

dnia 26.04.2017 godz. 9.00

klasy IV , V, VI , I Gim

 

A jeśli zostanę… 17 zł

Ania 18 zł

Igor 17 zł

Musisz to komuś powiedzieć 18 zł

Rokko 19 zł

Ten gruby 19 zł

Uciec jak najbliżej 18 zł

Wakacje z gangsterem 19 zł

Własny pokój 19 zł

 

Książki można kupić w bibliotece10:19, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 marca 2017

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania J.R.R.Tolkiena . Biblioteka gościła klasę I gimnazjum z panią Grażyną Pisarek . Uczniowie zostali zapoznani z literaturą fantasy . Zostały przeczytane fragmenty dwóch książek "Hobbit" i "Dwie wieże"  z Władcy Pierścieni Tolkiena. Fragmenty czytali Krzysztof Matulewicz i Wiktoria Władzińska.

10:11, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 marca 2017

                     Biblioteka gościła Klasę III  szkoły podstawowej ZS  z panią Bogumiłą Gibowską. Dzieci czytały swoje opowiadania fantastyczne . Przygotowały także ilustracje do opowiadań. Powstała galeria ilustracji opowiadań .

11:25, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 marca 2017

Zajęcia dekupażu w bibliotece

Tagi: seniorzy
10:26, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 marca 2017

 

Dnia 07.04.2017 o godz.09.00

odbędzie się konkurs recytatorski

w klasie pani Bogumiły Gibowskiej

w dwóch kategoriach wiekowych

klasy 0- I i II – III szkoła podstawowa

Należy przygotować jeden wiersz

 

ZapraszamyTagi: konkursy
14:47, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 marca 2017

Przygotowania do powitania wiosny , klasa III z panią Bogumiłą Gibowską

12:33, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 marca 2017

W dniu dzisiejszym bibliotekę odwiedziła klasa II szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Baranowie z wychowawcą panią Bogumiłą Gibowską . Rozmawialiśmy jak bezpiecznie poruszać się w internecie . Dzieci oglądały edukacyjne kreskówki "Owca w sieci"

10:57, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 marca 2017

 

Uwaga Konkurs

 

I Ty możesz zostać ilustratorem

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej:

 1. Kategoria klasy I – III

 2. Kategoria klasy IV – VI

Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji do wybranego utworu:

 1. baśń „Calineczka” Hansa Christiana Andersena

 2. wiersz „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy

 3. legenda „Król sielaw”

Czas trwania konkursu 06.03.2017 – 31.03.2017

Technika dowolna , format A4

Prace należy składać do Biblioteki publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia w Baranowie

Tagi: konkursy
15:29, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 lutego 2017

Wiosenna Zbiórka Książek

odbywa się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Inicjatorem zbiórki jest ABC XXI Fundacja ABCXXI
W dniach 01 – 31 marca 2017 odbywa się zbiórka książek, którymi mieszkańcy Baranowa i okolic chcą podzielić się z innymi. Zachęcamy do przekazywania książek dla dzieci i młodzieży, które nie są potrzebne właścicielom, a które ucieszą innych.

Przyjmowane są tylko książki w dobrym stanie, niezniszczone.

Wzorem lat ubiegłych zebrane książki przekazane zostaną dla dzieci z Domu Dziecka w Mrągowie.

Przekazywać książki można do:
Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Baranowo
Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice
Biblioteki Publicznej w Mikołajkach

DZIĘKUJEMY !

piątek, 24 lutego 2017

              Dnia 24 lutego w Bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia w Baranowie odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach akcji fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom było to pierwsze spotkanie z cyklu spotkań dla oddziału przedszkolnego "Poczytaj mi ......" . Gośćmi były dzieci z oddziału przedszkolnego z panią Ewą Żołnierczyk oraz  pani  Wioletta Gałecka  , mama jednego z dzieci  . Pani Wioletta wspaniale przeczytała dzieciom opowiadanie "Franklin w muzeum" , pokazywała ilustracje , zadawała pytania . Czytanie zostało nagrodzone brawami oraz pamiątkowym dyplomem . Dzieci kolorowały obrazki oraz otrzymały pamiątkowe kalendarzyki i słodycze.

czwartek, 23 lutego 2017Spotkanie odbyło się 23.02.2017 w bibliotece . Omawiana była książka Andrzeja Sapkowskiego „Sezon Burz” . Książka z zasobów biblioteki .Akcja powieści rozgrywa się w świecie wiedźmińskim, w którym osadzona jest również fabuła Sagi o wiedźminie tego samego autora. Głównym miejscem, w którym rozgrywa się akcja jest królestwo Kerack oraz okoliczne ziemie.

Głównym bohaterem powieści jest wiedźmin Geralt z Rivii – najemny łowca potworów, za młodu poddany morderczemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na swoją odmienność (zmiany wyglądu spowodowane mutacją), jest traktowany przez społeczeństwo w najlepszym wypadku jako zło konieczne.

Książka nie jest bezpośrednią kontynuacją Pani Jeziora – poprzedniej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej akcja osadzona została na krótko przed wydarzeniami z opowiadania Wiedźmin. Książka podobała się klubowiczom.

 

Tagi: DKK
13:16, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 lutego 2017

Spotkanie z kolędnikami

W bibliotece zostało przedstawione pokazane przedstawieni przez dzieci z klasy III szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Baranowie . Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Bogumiłę Gibowską . Kolędnicy i trwający jeszcze karnawał były motywem przewodnim przedstawienia . Dzieci zagrały też kilka utworów na flażoletach .Wszystkim uczestnikom przedstawienia serdecznie dziękujemy .                

piątek, 17 lutego 2017

Bezpieczny internet - klasa II szkoły podstawowej

z panią Danutą Werner 

 

 

 

10:41, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2017

Biblioteka zaprasza

Babcie i Dziadków

na przedstawienie przygotowane przez klasę III szkoły podstawowej z wychowawcą Bogumiłą Gibowską w Baranowie

Dnia 20.02.2017 godz.10.00 w bibliotece

Tagi: seniorzy
12:32, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lutego 2017

Baśnie Pana Andersena pod takim hasłem został zorganizowany konkurs testowy w klasie II szkoły podstawowej w Baranowie . Konkurs został zorganizowany przez panią Danutę Werner i bibliotekę publiczną.

Nagrodzeni zostali:

 1. Michalina Obzejta
 2. Tomasz Wielgat
 3. Roksana Karczyk

 

Wszystkim uczestnikom konkursu Gratulujemy !

Tagi: konkursy
11:06, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 lutego 2017

 

7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu , gościliśmy w bibliotece dzieci z klasy IV szkoły podstawowej z panią Dorotą Wojciechowską .

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

 

PAMIĘTAJ!

 

 1. Nigdy nie podawaj w internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.
 1. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
 1. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią
 1. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
 1. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.
 1. Kiedy coś lub ktoś w internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
 1. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.
 1. Szanuj innych użytkowników internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali ciebie.
 1. Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.
 1. Spotkania z osobami poznanymi w internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym, pamiętaj aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.
 2. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków  przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.
 1. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj, żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.
 1. Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz komputerowi i staraj się go nie przekraczać.
 1. Jeżeli prowadzisz w internecie stronę lub bloga, pamiętaj, że mają do niego dostęp również osoby o złych zamiarach. Nigdy nie podawaj na swojej stronie adresu domowego, numeru telefonu, informacji o rodzicach itp. Bez zgody rodziców nie publikuj też na niej zdjęć swoich, rodziny ani nikogo innego, kto nie wyrazi na to zgody.
 2. Rozmawiaj z rodzicami o internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które cię interesują i które często odwiedzasz.
 1. Jeżeli twoi rodzice nie potrafią korzystać z internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im, jak proste jest surfowanie po Sieci. Zaproś ich na twoje ulubione strony, pokaż im, jak szukać  w internecie informacji.
 1. Jeżeli chcesz coś kupić w internecie, zawsze skonsultuj się z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej, nie wypełniaj internetowych formularzy  bez wiedzy i zgody rodziców.
 1. W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie,   a następnie  zainstalujcie odpowiedni program.

                       Na podstawie stron:  www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl

 

 

piątek, 03 lutego 2017

Uwaga

 

Zaczęła działać bezpłatna platforma internetowa IBUK Libra Light umożliwiająca dostęp do publikacji osobom niewidomym, niedowidzącym i z niepełnosprawnością utrudniającą zapoznanie się z drukiem.

. Serwis powstał z myślą o niewidomych i niedowidzących, a także osobach z niepełnosprawnością uniemożliwiającą zapoznanie się z drukiem, aby ułatwić…
instytutksiazki.pl11:59, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 stycznia 2017

 

Spotkanie Dyskusyjnego klubu Książki  odbyło się 19.01.2017 r. w bibliotece .Omówiona była książka Christiane F. „My , dzieci z dworca ZOO” . Książka została wybrana przez klubowiczów z zasobów biblioteki . Książka to szokująca relacja piętnastoletniej narkomanki z Berlina Zachodniego . Książka podobała się klubowiczom.Tagi: DKK
14:31, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 stycznia 2017

W dniu dzisiejszym gościliśmy klasę I z Zespołu Szkół w Baranowie z panią Justyną Małż . Dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki .Mały możliwość wybrania dla siebie książeczki do głośnego czytania . Nie zabrakło także głośnego czytania oraz kolorowania kolorowanek.

 

środa, 11 stycznia 2017

Ferie zimowe w bibliotece

 

Biblioteka Publiczno-Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki Filia w Baranowie

serdecznie zaprasza dzieci na

 

"Pogodne i kolorowe ferie zimowe 2017"

 

Proponujemy zabawy ruchowe , głośne czytanie , zajęcia plastyczne , gry planszowe,

gry i zabawy internetowe ,

 

 

Zajęcia będą się odbywały w dniach 23.01.2017 do 03.02.2017

w godzinach 10.00 – 13.00

 

14:46, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 stycznia 2017

Najlepsi czytelnicy w klasach


Dzieci nie szkolne

- Dawid Gryc - 119

Szkoła podstawowa

klasa I - Dominik Rączek - 9

klasa II - Michalina Obzejta - 36

klasa III - Seweryn Kuchciński - 61

klasa IV - Sandra Pudlis - 50

klasa V - Kinga Obzejta - 28

klasa VI -  Adrianna Ałaj - 39

Gimnazjum

klasa I - Wiktoria Władzińska - 15

klasa II - Tomasz Zaczkowski - 19

klasa III - Radosław Chmiel - 33

 

 12:35, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 grudnia 2016

Konkurs został rozstrzygnięty :

 1. Wiktor Kłos
 2. Dominik Rączek
 3. Karolina Dziosa

- Seweryn Kuchciński

- Michalina Obzejta

- Anna Tymińska

 

Tagi: konkursy
10:00, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531