RSS
wtorek, 06 lutego 2018

 

6 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu , gościliśmy w bibliotece dzieci z klasy IV szkoły podstawowej z panem Tomaszem Morgaś ze Szkoły Podstawowej w Baranowie .

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

 

PAMIĘTAJ!

 

 1. Nigdy nie podawaj w internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.
 1. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
 1. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią
 1. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
 1. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.
 1. Kiedy coś lub ktoś w internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
 1. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.
 1. Szanuj innych użytkowników internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali ciebie.
 1. Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.
 1. Spotkania z osobami poznanymi w internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym, pamiętaj aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.
 2. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków  przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.
 1. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj, żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.
 1. Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz komputerowi i staraj się go nie przekraczać.
 1. Jeżeli prowadzisz w internecie stronę lub bloga, pamiętaj, że mają do niego dostęp również osoby o złych zamiarach. Nigdy nie podawaj na swojej stronie adresu domowego, numeru telefonu, informacji o rodzicach itp. Bez zgody rodziców nie publikuj też na niej zdjęć swoich, rodziny ani nikogo innego, kto nie wyrazi na to zgody.
 2. Rozmawiaj z rodzicami o internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które cię interesują i które często odwiedzasz.
 1. Jeżeli twoi rodzice nie potrafią korzystać z internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im, jak proste jest surfowanie po Sieci. Zaproś ich na twoje ulubione strony, pokaż im, jak szukać  w internecie informacji.
 1. Jeżeli chcesz coś kupić w internecie, zawsze skonsultuj się z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej, nie wypełniaj internetowych formularzy  bez wiedzy i zgody rodziców.
 1. W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie,   a następnie  zainstalujcie odpowiedni program.

                       Na podstawie stron:  www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl

 13:49, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 lutego 2018
środa, 31 stycznia 2018

Tagi: konkursy
16:20, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 stycznia 2018
wtorek, 23 stycznia 2018
piątek, 19 stycznia 2018

19 stycznia w bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki fllia w Baranowie odbył się konkurs pięknego czytania . W konkursie wzięły udział dzieci z klas II i III szkoły podstawowej w Baranowie. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolnego fragmentu dowolnie wybranej prozy .Czas prezentacji 2 - 3 minuty . Uczestników oceniała komisja w składzie Grażyna Pisarek , Iwona Ałaj . Oceniane było : płynność czytania , intonacja , ekspresja , prawidłowa wymowa.

Nagrodzeni zostali:

 1. Karolina Dziosa
 2. Magdalena Obzejta
 3. Mikołaj Hinc

wyróżnienia : Michalina Obzejta , Kamila Zaniewska

Gratulujemy !

czwartek, 18 stycznia 201815:24, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
 1. Michalina Obzejta
 2. Mikołaj Hinc
 3. Miłosz Remiszewski

wyróżnienie: Robert Symerak

12:45, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 stycznia 2018

 

Biblioteka Publiczno-Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki Filia w Baranowie

serdecznie zaprasza dzieci na

 

Proponujemy zabawy ruchowe , głośne czytanie , zajęcia plastyczne ,

gry planszowe , gry i zabawy internetowe ,

 

Zajęcia będą się odbywały w dniach 22.01.2018 do 02.02.2018

w godzinach 10.00 – 13.00

 09:38, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 stycznia 2018

Klasa II szkoły podstawowej w Baranowie  przybyła do biblioteki ze wspaniałym przedstawieniem "Proszę państwa , oto rok! " Agnieszki Frączak . Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Annę Dodę.

wtorek, 09 stycznia 2018

U w a g a

Konkurs „Pięknego Czytania”Konkurs przeznaczony jest dla uczniów :

 • klasy II - III szkoły podstawowejUczestnicy konkursy przygotowuje fragment dowolnie wybranej prozy samodzielnie lub w bibliotece. Czas prezentacji 2 – 3 minuty

Uczestników oceniać będzie powołane przez organizatorów jury według następujących kryteriów:

Głośne czytanie: płynność ,intonacja ,ekspresja ,prawidłowa wymowa

 

Konkurs odbędzie się 19.01.2018 (piątek) godz.09.50

 Tagi: konkursy
09:48, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 stycznia 2018

U W A G A!!!

BIBLIOTEKA


ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ

O ZWROT ZALEGŁYCH KSIĄŻEK.

Drogi Czytelniku, jeśli nie korzystasz
już z naszych książek i zalegają one
na Twojej półce, koniecznie przynieś
je do nas, by służyły innym.


DZIĘKUJEMY! 12:46, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 stycznia 2018

 

kl. II Miłosz Szałański 26 wol.

kl. III Karolina Dziosa 15 wol. , Michalina Obzejta 15 wol.

kl. IV Seweryn Kuchciński 29 wol.

kl. V Kamila Maciorowska 19 wol.

kl. VI Stanisław Kosiorek 13 wol.

kl. VII Oliwia Biegaj 29 wol.

 

kl. II Gim. Wiktoria Władzińska 16 wol.

kl. III Gim.Tomasz Zaczkowski 19 wol.

09:56, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 grudnia 2017

Biblioteka publiczno-szkolna filia w Baranowie gościła dzieci z oddziału przedszkolnego z panią Bogumiłą Gibowską .Dzieciom został przeczytany wiersz Alicji Krzanik "Świętowanie"  . Odbył się też konkurs "Cud Bożego Narodzenia" w którym dzieci odpowiadały na pytania związane ze świętami . Zostały przyznane nagrody :

 1. Maja Gwara
 2. Klaudia Drężek
 3. Mikołaj Kiśluk

wyróżnienia : Alicja Giers , Jeremiasz Obzejta , Anna Szałańska

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książeczki w ramach akcji "Książka pod choinkę" Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom

Znalezione obrazy dla zapytania opium w rosole

 

 

  Przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 19 grudnia omawiana była książka "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz .

 

Tagi: DKK
10:07, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 grudnia 2017

13:03, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

Osoby nagrodzone:

 1. Kamila Maciorowska
 2. Maciej Kiśluk
 3. Kinga Obzejta

wyróżnienia:

- Stanisław Kosiorek

- Jakub Semerak

 

Kartki świąteczne

- Kinga Obzejta

- Kinga Pleńska

Tagi: konkursy
12:38, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017

     Spotkanie odbyło się 30.11.2017 w bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia Baranowo . W spotkaniu wzięło udział 6 osób .Omawiana była książka „Igrzyska śmierci” Susanne Collins .Poruszająca opowieść o fikcyjnym świecie niedalekiej przyszłości,  w którym okrutne władze gotują dla społeczeństwa krwawą rozrywkę emitowaną w dobrze nam znanej telewizji reality.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu. Książka podobał się młodzieży.

 Obraz znaleziony dla: igrzyska śmierciTagi: DKK
16:19, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 listopada 2017

UWAGA KONKURS

DNIA 12.12.2017 ODBĘDZIE SIĘ KONKURS TESTOWY

"CO WIESZ O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA"

DLA KLAS IV - VI SZKOŁA PODSTAWOWA

GODZ.11.50 Biblioteka

 • Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną – forma i technika dowolna, konkurs dla klas I-III i IV-VI szkoła podstawowa , prace podpisane należy przynieść do biblioteki do dnia 15.12.2017 .Tagi: konkursy
09:51, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2017
piątek, 24 listopada 2017

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie zorganizowała imprezę czytelniczą „Światowy Dzień Pluszowego Misia” , który obchodzony jest 25 listopada . Został on ustanowiony na cześć pierwszego na świecie Pluszowego Misia . Impreza czytelnicza została zorganizowana w ramach akcji Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” . W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego z panią Bogumiłą Gibowską ze Szkoły Podstawowej w Baranowie . Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą swoich pluszowych ulubieńców . Każde dziecko przygotowało krótką prezentację swojego ulubionego pluszaka . Dzieciom została przeczytana bajka pod tytułem „ Urodziny Kubusia Puchatka” . Wspaniałej zabawie towarzyszyła wystawa książek dla dzieci pod tytułem „Misiowa biblioteczka” . Była także zabawa ruchowa .Dzieci otrzymały zakładki oraz słodycze .Wszystkim uczestnikom serdecznie Dziękujemy.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25
Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531