RSS
środa, 29 listopada 2017

UWAGA KONKURS

DNIA 12.12.2017 ODBĘDZIE SIĘ KONKURS TESTOWY

"CO WIESZ O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA"

DLA KLAS IV - VI SZKOŁA PODSTAWOWA

GODZ.11.50 Biblioteka

 • Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną – forma i technika dowolna, konkurs dla klas I-III i IV-VI szkoła podstawowa , prace podpisane należy przynieść do biblioteki do dnia 15.12.2017 .Tagi: konkursy
09:51, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2017
piątek, 24 listopada 2017

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie zorganizowała imprezę czytelniczą „Światowy Dzień Pluszowego Misia” , który obchodzony jest 25 listopada . Został on ustanowiony na cześć pierwszego na świecie Pluszowego Misia . Impreza czytelnicza została zorganizowana w ramach akcji Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” . W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego z panią Bogumiłą Gibowską ze Szkoły Podstawowej w Baranowie . Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą swoich pluszowych ulubieńców . Każde dziecko przygotowało krótką prezentację swojego ulubionego pluszaka . Dzieciom została przeczytana bajka pod tytułem „ Urodziny Kubusia Puchatka” . Wspaniałej zabawie towarzyszyła wystawa książek dla dzieci pod tytułem „Misiowa biblioteczka” . Była także zabawa ruchowa .Dzieci otrzymały zakładki oraz słodycze .Wszystkim uczestnikom serdecznie Dziękujemy.

czwartek, 23 listopada 2017

W dniu dzisiejszym odwiedziły bibliotekę Małe Kuchareczki z oddziału przedszkolnego .

10:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 listopada 2017

Konkurs recytatorski "Wiersze i wierszyki" został zorganizowany przez panią Bogumiłę Gibowską oraz Bibliotekę Publiczno-Szkolną filia w Baranowie . Uczestnikami konkursu były dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie w wieku 3 - 6 lat. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić :

1. Maja Gwara

2. Mikołaj Kiśluk

3. Jeremiasz Obzejta

wyróżnienia:

Alicja Rabkowska

Anna Szałańska

Mikołaj Iwański

za udział

Klaudia Drężek

Julia Gałecka

Liwia

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Tagi: konkursy
11:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 listopada 2017

10:54, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 listopada 2017

11:51, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 listopada 2017"Dwa  wybory" to książka Dianny Wolfer , która była omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 27 października .

 Elisabeth musi podjąć bardzo trudną decyzję. Ma siedemnaście lat i właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży. Zagubiona, niepewna siebie, czuje, jakby żyły w niej dwie dziewczyny – Libby, skłonna poświęcić marzenia, aby urodzić dziecko, i Beth, dla której najważniejsza jest wolność.

Obie połówki Elisabeth przeżywają dramatyczne chwile. Libby zastanawia się, czy zostać matką – samotną matką, bo nie kocha swojego niedojrzałego chłopaka. Beth bije się z myślami, rozważając aborcję.

Ta wzruszająca i odważna książka z wielką delikatnością i bez moralizowania opowiada o byciu sobą, nieuleganiu presji otoczenia i odpowiedzialności za dokonane wybory. 

 

Obraz znaleziony dla: dwa wybory

Tagi: DKK
15:13, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 października 2017
Jest w roku taki jeden dzień ... Są baloniki , świeczki , tort ”-
urodziny Kubusia Puchatka - impreza czytelnicza
 
W tym roku obchodziliśmy 91 rocznicę wydania książki Alana. A. Milne „Kubuś Puchatek” z tej okazji Biblioteka Publiczno-Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki filia w Baranowowie w ramach programu Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowała imprezę czytelniczą „Urodziny Kubusia Puchatka” z prawdziwym tortem , świeczkami . W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Baranowie z panią Anną Dodą oraz zaproszeni goście pani kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach Renata Gawlińska oraz pan dyrektor Szkoły Podstawowej Jacek Kiśluk . Podczas spotkania nie zabrakło również głośnego czytania . Przeczytana została książeczka „Kubusiowe Urodzinki” a czytali Tomasz Zaczkowski i Dominik Stępień uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w Baranowie . Dzieci rozwiązywały Kubusiową krzyżówkę oraz zagadki .Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Portret Kubusia Puchatka” gdzie zostali nagrodzeni :
 1. Miłosz Szałański
 2. Magdalena Obzejta
 3. Kornel Gajkowski
 
Po wspólnym odśpiewaniu 100 lat a nawet 200 lat dla Kubusia ,
na dzieci czekał poczęstunek – słodkie„małe co nieco”.

czwartek, 19 października 2017

"Tak sobie robimy" - zajęcia w bibliotece

w środy 17.00 - 19.00

Zapraszamy!

Tagi: seniorzy
10:06, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 października 2017

Dnia 12.10.2017 w Bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia w Baranowie  gościliśmy oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Bigumiłą Gibowską na pierwszym spotkaniu w  roku szkolny 2017/2018 z cyklu "Poczytaj mi ...." . Na początku spotkania wszystkim dzieciom przypomnieliśmy co to jest Biblioteka jak można z niej skorzystać , czym się różni od księgarni , jak należy się zachowywać w bibliotece.

Tematem przewodnim spotkania była pora roku , którą teraz mamy Jesień . Dzieciom został przeczytany wiersz "Jesień" oraz zagadki dotyczące tej pory roku , które wszyscy chętnie odgadywane . Uczestnicy spotkania kolorowali jeże z których powstała wspaniała jeżowa galeria . Wszyscy otrzymali do domu kolorowanki jesienne oraz coś słodkiego.

Dzieci z panią Bogumiłą Gibowską przygotowały jesienne piosenki , które przedstawiły w bibliotece. Dziękujemy!

poniedziałek, 09 października 2017

Uwaga konkurs !!!!!!!

Portret Kubusia Puchatka”

- konkurs plastyczny

 • Biblioteka Publiczno – Szkolna M i G filia w Baranowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dzieci z klasy II szkoły podstawowej.

 • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej (malarstwo , rysunek ) format A4 inspirowanej postacią Kubusia Puchatka .

 • Praca powinna być wykonana samodzielnie

 • Prace należy podpisać na odwrocie imię i nazwisko

 • Prace należy przynieść do biblioteki do dnia 18.10.2017 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 Tagi: konkursy
10:09, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 października 2017

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki

    filia w Baranowie

 Obraz znaleziony dla: dekupaż

 

 

 

 

 Zaprasza na zajęcia

Dekupażu

od 11.10.2017 (środa)

godz.17.00 – 19.00

 Tagi: seniorzy
11:16, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 października 2017

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania został zorganizowany konkurs pięknego czytania  w klasie III Szkoły Podstawowej w Baranowie przez panią Danutę Werner oraz Bibliotekę publiczno-szkolną M i G Mikołajki filia Baranowo.

Osoby nagrodzone:

 1. Karolina Dziosa
 2. Mikołaj Hinc
 3. Michalina Obzejta

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz słodką niespodziankę.

piątek, 29 września 2017
czwartek, 28 września 2017

Pierwsze spotkanie po wakacjach Dyskusyjnego Klubu Książki . Wprowadzenie nowych klubowiczów. Każdy przedstawił swoją ulubioną książkę.

Klubowicze zaproponowali swoje ulubione książki lub książki ostatnio czytane. Wymienione były „Gwiazd naszych wina” , „Papierowe miasta” , „ Igrzyska śmierci” , „Dwa wybory” , „Oskar i pani Róża” 

Tagi: DKK
15:03, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 września 2017

Na pierwszym spotkaniu po wakacjach , które zostało zorganizowane w oddziale przedszkolnym przez panią Bogumiłę Gibowską . Rozmawialiśmy o kotach , kotkach oraz "pierwszych kotach ....." . Nie zabrakło również wiersza Juliana Tuwima "Kotek" , który wspaniale został wyrecytowany przez dzieci. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24
Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531