RSS
czwartek, 26 kwietnia 2018

Konkurs recytatorski został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie . W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie , które zostały przygotowane przez panią Bogumiłę Gibowską . Nagrodzeni zostali: 

!. Maja Gwara

2. Bartosz Wierzbicki

3. Alicja Rabkowska

Tagi: konkursy
11:15, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 marca 2018

 

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 22 marca w bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia w Baranowie . Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Światowego Dnia Czytania J.R.R. Tolkiena .Młodzież przygotowała wiadomości o pisarzu . Przedstawili krótko książki napisane przez Tolkiena . Czytali fragmenty "Hobbita" . W spotkaniu wzięło udział siedmioro klubowiczów .

Tagi: DKK
09:55, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. 09:33, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 marca 2018

13 marca  Biblioteka publiczno-szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie gościła Monikę Sawicką autorką książek dla dzieci i dorosłych . Pani Monika przeprowadziła warsztaty dla dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Baranowie z wychowawcą Bogumiłą Gibowską  pt."Jak powstaje książka" .Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki . Pani Monika opowiedziała dzieciom jak powstaje książka od pomysłu do powstania książki. Dzieci miały możliwość zakupu książek oraz dostania autografu autorki. Uczestnicy spotkania malowały ilustracje do przeczytanych fragmentów książki. Najlepsze prace zostały nagrodzone książeczkami .

Dzieci z panią Bogumiłą Gibowską przygotowały niespodziankę , krótką bajkę o "Czerwonym kapturku" zabawę ruchową  oraz wspaniały taniec.

 

11:56, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 marca 2018

Spotkanie ze sztuką w oddziale przedszkolnym.

Muzyka . Malarstwo . Rzeźba

piątek, 02 marca 2018

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki

filia w Baranowie

 

Zaprasza

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej

w Baranowie

na spotkanie z panią Moniką Sawicką

Dnia 13.03.2018 godz.8.30

 

Będzie możliwość zakupu książek z autografem

cena książeczki 15,00 zł.14:17, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 lutego 2018
Wiosenna Zbiórka Książek

odbywa się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Inicjatorem zbiórki jest Fundacja ABCXXI
Znalezione obrazy dla zapytania książki
W dniach 1 – 31 marca 2018 odbywa się zbiórka książek, którymi mieszkańcy Baranowa i okolic chcą podzielić się z innymi. Zachęcamy do przekazywania książek dla dzieci i młodzieży, które nie są potrzebne właścicielom, a które ucieszą innych.
Przyjmowane są tylko książki w dobrym stanie, niezniszczone.

Wzorem lat ubiegłych zebrane książki przekazane zostaną dla dzieci z Domu Dziecka w Mrągowie.
Przekazywać książki można do:

Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Baranowo
Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice
Biblioteki Publicznej w Mikołajkach

DZIĘKUJEMY !środa, 14 lutego 2018

14 lutego Bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Bogumiłą Gibowską . Zajęcia prowadzone były w ramach akcji Fundacji ABC XXI "Cała Polska czyta dzieciom" tematem spotkania były baśnie z różnych stron świata.

wtorek, 06 lutego 2018

 

6 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu , gościliśmy w bibliotece dzieci z klasy IV szkoły podstawowej z panem Tomaszem Morgaś ze Szkoły Podstawowej w Baranowie .

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

 

PAMIĘTAJ!

 

 1. Nigdy nie podawaj w internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.
 1. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
 1. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią
 1. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
 1. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.
 1. Kiedy coś lub ktoś w internecie cię przestraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
 1. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.
 1. Szanuj innych użytkowników internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali ciebie.
 1. Szanuj prawo własności w Sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.
 1. Spotkania z osobami poznanymi w internecie mogą być niebezpieczne! Jeżeli planujesz spotkanie z internetowym znajomym, pamiętaj aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiaj się tylko w miejscach publicznych i idź na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby.
 2. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków  przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.
 1. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli musisz w internecie wybrać jakieś hasło, pamiętaj, żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.
 1. Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz komputerowi i staraj się go nie przekraczać.
 1. Jeżeli prowadzisz w internecie stronę lub bloga, pamiętaj, że mają do niego dostęp również osoby o złych zamiarach. Nigdy nie podawaj na swojej stronie adresu domowego, numeru telefonu, informacji o rodzicach itp. Bez zgody rodziców nie publikuj też na niej zdjęć swoich, rodziny ani nikogo innego, kto nie wyrazi na to zgody.
 2. Rozmawiaj z rodzicami o internecie. Informuj ich o wszystkich stronach, które cię niepokoją. Pokazuj im również strony, które cię interesują i które często odwiedzasz.
 1. Jeżeli twoi rodzice nie potrafią korzystać z internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im, jak proste jest surfowanie po Sieci. Zaproś ich na twoje ulubione strony, pokaż im, jak szukać  w internecie informacji.
 1. Jeżeli chcesz coś kupić w internecie, zawsze skonsultuj się z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej, nie wypełniaj internetowych formularzy  bez wiedzy i zgody rodziców.
 1. W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie,   a następnie  zainstalujcie odpowiedni program.

                       Na podstawie stron:  www.dzieckowsieci.pl oraz www.sieciaki.pl

 13:49, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 lutego 2018
środa, 31 stycznia 2018

Tagi: konkursy
16:20, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 stycznia 2018
wtorek, 23 stycznia 2018
piątek, 19 stycznia 2018

19 stycznia w bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki fllia w Baranowie odbył się konkurs pięknego czytania . W konkursie wzięły udział dzieci z klas II i III szkoły podstawowej w Baranowie. Zadaniem uczestników było przygotowanie dowolnego fragmentu dowolnie wybranej prozy .Czas prezentacji 2 - 3 minuty . Uczestników oceniała komisja w składzie Grażyna Pisarek , Iwona Ałaj . Oceniane było : płynność czytania , intonacja , ekspresja , prawidłowa wymowa.

Nagrodzeni zostali:

 1. Karolina Dziosa
 2. Magdalena Obzejta
 3. Mikołaj Hinc

wyróżnienia : Michalina Obzejta , Kamila Zaniewska

Gratulujemy !

czwartek, 18 stycznia 201815:24, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
 1. Michalina Obzejta
 2. Mikołaj Hinc
 3. Miłosz Remiszewski

wyróżnienie: Robert Symerak

12:45, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 stycznia 2018

 

Biblioteka Publiczno-Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki Filia w Baranowie

serdecznie zaprasza dzieci na

 

Proponujemy zabawy ruchowe , głośne czytanie , zajęcia plastyczne ,

gry planszowe , gry i zabawy internetowe ,

 

Zajęcia będą się odbywały w dniach 22.01.2018 do 02.02.2018

w godzinach 10.00 – 13.00

 09:38, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 stycznia 2018

Klasa II szkoły podstawowej w Baranowie  przybyła do biblioteki ze wspaniałym przedstawieniem "Proszę państwa , oto rok! " Agnieszki Frączak . Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Annę Dodę.

wtorek, 09 stycznia 2018

U w a g a

Konkurs „Pięknego Czytania”Konkurs przeznaczony jest dla uczniów :

 • klasy II - III szkoły podstawowejUczestnicy konkursy przygotowuje fragment dowolnie wybranej prozy samodzielnie lub w bibliotece. Czas prezentacji 2 – 3 minuty

Uczestników oceniać będzie powołane przez organizatorów jury według następujących kryteriów:

Głośne czytanie: płynność ,intonacja ,ekspresja ,prawidłowa wymowa

 

Konkurs odbędzie się 19.01.2018 (piątek) godz.09.50

 Tagi: konkursy
09:48, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25
Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531