RSS
wtorek, 20 kwietnia 2010

Wiosenna zbiórka książek zakończona!

Centrum Kultury "Kłobuk" - Biblioteka Publiczna w Mikołajkach, filia w Baranowie, filia w Woźnicach oraz biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej w Woźnicach uczestnicząc w ogólopolskiej akcji zbiórki książek zainicjowanej przez Fundację ABCXXI przekazała do Domu Dziecka w Mrągowie 126 książek. Akcja trwała od 1.03.2010 do 31.03.2010.

  • Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Centrum Kultury "KŁOBUK" - Biblioteka Publiczna w Mikołajkach

serdecznie zapraszają miłośników poezji na spotkanie

MIKOŁAJSKIEGO KLUBU POEZJI

które odędzie się w Bibliotece Publicznej w Mikołajkach

20.04.2010 ( wtorek) o godz. 17.00

13:23, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

Konkurs literacki  został zoorganizowany przez CK"Kłobuk" BP filia Baranowo oraz bibliotekę szkolną w Baranowie przy współpracy pani Bogumiłę Gibowską. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania o przygodach żabki i bociana. W konkursie wzieły udzał dzieci z klasy II szkoły podstawowej. Konkurs został rozstrzygnięty dnia 20.04.2010r.

Nagrodzeni zostali:

  1. Zuzanna Grabowska
  2. Radosław Chmiel
  3. Oliwia Pudlis

 

Tagi: konkursy
12:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 kwietnia 2010

KONKURS PLASTYCZNY

MOJA KARTA PŁATNICZA

1. Organizator konkursu: Centrum Kultury „KŁOBUK” – Biblioteka Publiczna w Mikołajkach wraz z filiami w Baranowie i w Woźnicach

2.Cele konkursu: Pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej wśród dzieci oraz umożliwienie zaprezentowania swojego
talentu i wiedzy o kartach płatniczych.

3.Uczestnicy konkursu: Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy
Mikołajki.

4.Regulamin konkursu Konkurs odbywa się w ramach projektu BANKOWE ABC współfinansowanego ze środków NBP w Warszawie.
- Uczestnicy konkursu wykonują jedną pracę w formacie A4 wybranymi przez siebie technikami
plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.). Na odwrocie każdej pracy
należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora, tytuł pracy, adres. Konkurs nie obejmuje prac
przestrzennych.
Zachęcamy do tworzenia wizji własnych kart płatniczych.

- Prace należy dostarczyć do Biblioteki Publicznej w Mikołajkach, Woźnicach lub Baranowie do dnia 15.05.2010 r.

- Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w naszej GALERII BANKOWEJ.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !

 

czwartek, 18 marca 2010

„Konkurs Pięknego Czytania”


 

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" biblioteki  CK "Kłobuk" PB filia w Baranowie oraz Biblioteka ZS zorganizowały konkurs czytelniczy "Pięknie czytam" Celem konkursu było:rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów, ksztalcenie umiejętności pieknego czytania i rozumienia tekstu, uwrażliwianie dzieci na słowo pisane, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności.Konkurs przeznaczony był dla czytelników z klas IV - VI. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu bajki Pana Charlesa Perraulta.Komisja konkursowa oceniała :głośność , płynność , intonację , ekspresję , prawidłową wymowę.Konkurs odbył się dnia 18.03.2010 w Zespole Szkół w Baranowie.Uczestników konkursu słuchali uczniowie nauczania początkowego.

Osoby nagrodzone:

  1. Iga Małż
  2. Kornelia Kwiatek
  3. Klaudia Remiszewska

wyróżnienia:

Dominika Remiszewska

Maciej Kurkowicz

Daniel Wojcieszek

środa, 10 marca 2010

Dnia 25.02.2010 w Filii Baranowo odbyło się spotkanie DKK. W wiosennym nastroju oddbyło się drugie spotkanie w tym roku , w którym wzieło udział 3 uczestników. Książką na której temat dyskutowałyśmy to „Dziewice do boju” Moniki Szwaji.

Tagi: DKK
14:34, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

W dniu 23.01.2010 r. w CK „Kłobuk” BP M i G Mikołajki filia Baranowo odbyło się pierwsze spotkanie w nowym roku . W spotkaniu uczestniczyło 4 osóby . Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy ciepłej herbacie i kawie oraz słodkim poczęstunku , Panie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami co do przeczytanej książki Agnieszki Drotkiewicz Dla mnie to samo . Klubowiczki nie były zachwycone książką .

Autorka, pokazuje świat zdeformowanych uczuć. W powietrzu krąży zło, które ludzie sobie wyrządzają i przekazują dalej. Ta rzeczywistość jest brzydka , lepi się od brudu, pełno w niej niespełnionych pragnień miłości, ciepła i zrozumienia , oraz raz przebudzenia .

Następne spotkanie 26.03.2010 godz.17.00

Tagi: DKK
11:36, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
01- 31 marca Wiosenna Zbiórka Książek

Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy

Zapraszamy  wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Mikołajki do udziału w Wiosennej Zbiórce Książek  Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy . Ogólnopolska zbiórka książek odbywa się w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom zainicjowanej przez Fundację ABC XXI. Zachęcamy do przekazywania książek dla dzieci i młodzieży, które nie są potrzebne ich właścicielom, a które mogłyby ucieszyć innych.Akcja trwa w dniach od 1 marca do 31 marca 2010roku

Prosimy o książki tylko w dobrym stanie, niezniszczone

Zbiórkę książek od mieszkańców miasta i gminy prowadzą biblioteki:

- Biblioteka Publiczna w Mikołajkach
- Biblioteka Publiczna w Baranowie
- Biblioteka Publiczna i Szkolna w Woźnicach

Zbiórka odbywa się w godzinach otwarcia placówek. Zebrane książki trafią do wybranych placówek oświatowo  wychowawczych, bibliotek na terenie naszego miasta i gminy oraz świetlic środowiskowych.

Dodatkowe informacje pod numerami telefonów 87/4216146; 87/4213408; 87/4213610

11:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

Po raz drugi otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, tym razem w kwocie 11.086 zł. z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.Realizację projektu rozpoczynamy od miesiąca marca a trwać będzie do końca listopada z przerwą wakacyjną.Odbiorcami projektu będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikołajkach,Woźnicach, Olszewie, Baranowie. O szczegółach szkoły zostaną powiadomieni w późniejszym terminie.Zaplanowane są konkursy plastyczne warsztaty ekonomiczne, lekcje biblioteczne oraz konkurs gminny ABC wiedzy ekonomicznej, spotkania z kolekcjonerami monet naszego regionu.

11:05, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »

"Gdy się ma naście lat"- konkurs literacki
Konkurs został rozstrzygnięty dnia 17.02.2010
Osoby nagrodzone:   

  1. Nadstawna Laura
  2. Rabkowska Kamila
  3. Fedorowicz Joanna
Tagi: konkursy
10:59, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »


W dniu30.01.2010 r odbyło się spotkanie "Od czwartego roku bez książki ani kroku"  w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom fundacji ABC XXI. Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci 4-letnich z naszej wsi. Osobą czytającą była pani Danuta Kwiatek , emerytowana nauczycielka a przeczytaną książką Wiersze Juliana Tuwima .Wszyscy uczestnicy spotkania dostali pierwszą swoją książeczkę oraz zakładkę do książki.Książeczki podarowane zostały przez wydawnictwo Egmont Polska . Rodzice otrzymali broszurki promujące głośne czytanie. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani słodką niespodzianką. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.W spotkaniu wzięło udział 10 dzieci.

1 ... 21 , 22 , 23 , 24
 
Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531