RSS
wtorek, 19 grudnia 2017

Osoby nagrodzone:

 1. Kamila Maciorowska
 2. Maciej Kiśluk
 3. Kinga Obzejta

wyróżnienia:

- Stanisław Kosiorek

- Jakub Semerak

 

Kartki świąteczne

- Kinga Obzejta

- Kinga Pleńska

Tagi: konkursy
12:38, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017

     Spotkanie odbyło się 30.11.2017 w bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia Baranowo . W spotkaniu wzięło udział 6 osób .Omawiana była książka „Igrzyska śmierci” Susanne Collins .Poruszająca opowieść o fikcyjnym świecie niedalekiej przyszłości,  w którym okrutne władze gotują dla społeczeństwa krwawą rozrywkę emitowaną w dobrze nam znanej telewizji reality.

Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się o młodszą siostrę i chorą matkę, a jest prawdziwa walka o przetrwanie. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu. Książka podobał się młodzieży.

 Obraz znaleziony dla: igrzyska śmierciTagi: DKK
16:19, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 listopada 2017

UWAGA KONKURS

DNIA 12.12.2017 ODBĘDZIE SIĘ KONKURS TESTOWY

"CO WIESZ O ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA"

DLA KLAS IV - VI SZKOŁA PODSTAWOWA

GODZ.11.50 Biblioteka

 • Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną – forma i technika dowolna, konkurs dla klas I-III i IV-VI szkoła podstawowa , prace podpisane należy przynieść do biblioteki do dnia 15.12.2017 .Tagi: konkursy
09:51, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2017
piątek, 24 listopada 2017

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki filia w Baranowie zorganizowała imprezę czytelniczą „Światowy Dzień Pluszowego Misia” , który obchodzony jest 25 listopada . Został on ustanowiony na cześć pierwszego na świecie Pluszowego Misia . Impreza czytelnicza została zorganizowana w ramach akcji Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” . W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego z panią Bogumiłą Gibowską ze Szkoły Podstawowej w Baranowie . Uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą swoich pluszowych ulubieńców . Każde dziecko przygotowało krótką prezentację swojego ulubionego pluszaka . Dzieciom została przeczytana bajka pod tytułem „ Urodziny Kubusia Puchatka” . Wspaniałej zabawie towarzyszyła wystawa książek dla dzieci pod tytułem „Misiowa biblioteczka” . Była także zabawa ruchowa .Dzieci otrzymały zakładki oraz słodycze .Wszystkim uczestnikom serdecznie Dziękujemy.

czwartek, 23 listopada 2017

W dniu dzisiejszym odwiedziły bibliotekę Małe Kuchareczki z oddziału przedszkolnego .

10:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 listopada 2017

Konkurs recytatorski "Wiersze i wierszyki" został zorganizowany przez panią Bogumiłę Gibowską oraz Bibliotekę Publiczno-Szkolną filia w Baranowie . Uczestnikami konkursu były dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Baranowie w wieku 3 - 6 lat. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić :

1. Maja Gwara

2. Mikołaj Kiśluk

3. Jeremiasz Obzejta

wyróżnienia:

Alicja Rabkowska

Anna Szałańska

Mikołaj Iwański

za udział

Klaudia Drężek

Julia Gałecka

Liwia

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Tagi: konkursy
11:30, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 listopada 2017

10:54, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 listopada 2017

11:51, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 listopada 2017"Dwa  wybory" to książka Dianny Wolfer , która była omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki 27 października .

 Elisabeth musi podjąć bardzo trudną decyzję. Ma siedemnaście lat i właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży. Zagubiona, niepewna siebie, czuje, jakby żyły w niej dwie dziewczyny – Libby, skłonna poświęcić marzenia, aby urodzić dziecko, i Beth, dla której najważniejsza jest wolność.

Obie połówki Elisabeth przeżywają dramatyczne chwile. Libby zastanawia się, czy zostać matką – samotną matką, bo nie kocha swojego niedojrzałego chłopaka. Beth bije się z myślami, rozważając aborcję.

Ta wzruszająca i odważna książka z wielką delikatnością i bez moralizowania opowiada o byciu sobą, nieuleganiu presji otoczenia i odpowiedzialności za dokonane wybory. 

 

Obraz znaleziony dla: dwa wybory

Tagi: DKK
15:13, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 października 2017
Jest w roku taki jeden dzień ... Są baloniki , świeczki , tort ”-
urodziny Kubusia Puchatka - impreza czytelnicza
 
W tym roku obchodziliśmy 91 rocznicę wydania książki Alana. A. Milne „Kubuś Puchatek” z tej okazji Biblioteka Publiczno-Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki filia w Baranowowie w ramach programu Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowała imprezę czytelniczą „Urodziny Kubusia Puchatka” z prawdziwym tortem , świeczkami . W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Baranowie z panią Anną Dodą oraz zaproszeni goście pani kierownik Biblioteki Publicznej w Mikołajkach Renata Gawlińska oraz pan dyrektor Szkoły Podstawowej Jacek Kiśluk . Podczas spotkania nie zabrakło również głośnego czytania . Przeczytana została książeczka „Kubusiowe Urodzinki” a czytali Tomasz Zaczkowski i Dominik Stępień uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w Baranowie . Dzieci rozwiązywały Kubusiową krzyżówkę oraz zagadki .Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Portret Kubusia Puchatka” gdzie zostali nagrodzeni :
 1. Miłosz Szałański
 2. Magdalena Obzejta
 3. Kornel Gajkowski
 
Po wspólnym odśpiewaniu 100 lat a nawet 200 lat dla Kubusia ,
na dzieci czekał poczęstunek – słodkie„małe co nieco”.

czwartek, 19 października 2017

"Tak sobie robimy" - zajęcia w bibliotece

w środy 17.00 - 19.00

Zapraszamy!

Tagi: seniorzy
10:06, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 października 2017

Dnia 12.10.2017 w Bibliotece publiczno-szkolnej M i G Mikołajki filia w Baranowie  gościliśmy oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Baranowie z panią Bigumiłą Gibowską na pierwszym spotkaniu w  roku szkolny 2017/2018 z cyklu "Poczytaj mi ...." . Na początku spotkania wszystkim dzieciom przypomnieliśmy co to jest Biblioteka jak można z niej skorzystać , czym się różni od księgarni , jak należy się zachowywać w bibliotece.

Tematem przewodnim spotkania była pora roku , którą teraz mamy Jesień . Dzieciom został przeczytany wiersz "Jesień" oraz zagadki dotyczące tej pory roku , które wszyscy chętnie odgadywane . Uczestnicy spotkania kolorowali jeże z których powstała wspaniała jeżowa galeria . Wszyscy otrzymali do domu kolorowanki jesienne oraz coś słodkiego.

Dzieci z panią Bogumiłą Gibowską przygotowały jesienne piosenki , które przedstawiły w bibliotece. Dziękujemy!

poniedziałek, 09 października 2017

Uwaga konkurs !!!!!!!

Portret Kubusia Puchatka”

- konkurs plastyczny

 • Biblioteka Publiczno – Szkolna M i G filia w Baranowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dzieci z klasy II szkoły podstawowej.

 • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej (malarstwo , rysunek ) format A4 inspirowanej postacią Kubusia Puchatka .

 • Praca powinna być wykonana samodzielnie

 • Prace należy podpisać na odwrocie imię i nazwisko

 • Prace należy przynieść do biblioteki do dnia 18.10.2017 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 Tagi: konkursy
10:09, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 października 2017

Biblioteka Publiczno-Szkolna M i G Mikołajki

    filia w Baranowie

 Obraz znaleziony dla: dekupaż

 

 

 

 

 Zaprasza na zajęcia

Dekupażu

od 11.10.2017 (środa)

godz.17.00 – 19.00

 Tagi: seniorzy
11:16, iwonaalaj1971
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 października 2017

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania został zorganizowany konkurs pięknego czytania  w klasie III Szkoły Podstawowej w Baranowie przez panią Danutę Werner oraz Bibliotekę publiczno-szkolną M i G Mikołajki filia Baranowo.

Osoby nagrodzone:

 1. Karolina Dziosa
 2. Mikołaj Hinc
 3. Michalina Obzejta

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz słodką niespodziankę.

piątek, 29 września 2017
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23
Biblioteka Publiczno - Szkolna M. i G. Mikołajki filia w Baranowie tel.605420531